• česky

Projekt domu Hrušov

Popis projektuPůdorysyPohled ze stran

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH. Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2300,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Izolovaný rodinný dům, individuálně navržený podle stavebního programu specifikovaného stavebníkem a v souladu s místním stavebním regulativem. Návrh domu reaguje na specifické podmínky staveniště, které se nachází na úzké pobřežní nivě řeky Jizery, na hranici aktivní záplavové zóny. Pozemek je rovinný, směrem západním se skokově výškově zvedá k příjezdové komunikaci, která vede podél západní hranice pozemku.

Rodinný dům je navržen v místě původního dožilého vesnického stavení, které již není možné rekonstruovat a které je určené ke zrušení. Nový rodinný dům je navržen jako jednopodlažní s obytným podkrovím, s částečným podsklepením, které je provozně i konstrukčně navrženo pro případné dočasné zaplavení.

Podélná osa domu vede souběžně s tokem řeky. Hlavní obytné prostory jsou směrovány s výhledem na řeku a navazující dálkové výhledy do krajiny.

1. NP - hlavní vstup do domu navazující na příjezdovou komunikaci vede přes kryté závětří ze severu. Na závětří navazuje přístřešek pohotovostního krytého stání vozidel. V 1.NPje situována společenská část rodinného domu, kuchyňský kout s jídelnou a obývacím pokojem. Na vstupní část domu navazuje kancelář pro příležitostný styk s veřejností a pokoj hostů. Je zde umístěno hygienické jádro, šatna technická místnost TZB. Na hlavní obytný prostor navazuje lodžie. V těžišti dispozice je trojramenné schodiště do podkroví a 1. PP. Podkroví obsahuje privátní ložnicovou část domu sestávající z ložnice dětí, ložnice rodičů se samostatným hygienickým jádrem a šatnou, pracovnu, koupelnou a samostatné WC.

1. PP - provozní a skladové zázemí, letní kuchyně, pod přesahem 1. NP je venkovní krytá rekreační ploch a kryté stání vozidel. Formální řešení domu se snaží navázat na místní vesnickou zástavbu s charakteristickým zastřešením sedlovou střechou, s ambicí na vlastní moderní výraz. Základní hmotou domu je hranol natočený o 45 stupňů. Velikost bytové jednotky: 5+kk+kancelář pro podnikatelskou činnost Obsaditelnost domu 6 osob, zastavěná plocha domu :xx m2,užitná plocha xx m2: obytná plocha:xxm2

Ceník Projekt domu Hrušov

Orientační cena stavby ?8 804 400 Kč
Cena typového projektu ?na dotaz
Dodavatel projektuOrigis
Podrobnosti o projektuu dodavatele
Technologie stavbykombinovaná
Počet podlaží ?jednopodlažní
Energetická spotřebapasivní

Parametry projektu

Užitná plocha ?175 m2
Zastavěná plocha ?78 m2
Obestavěný prostor ?na dotaz
Půdorysné rozměry ?17,3m x 7,5m
Výška hřebene střechy ?na dotaz
Sklon střechy ?na dotaz
Tvar střechysedlová

Dispozice místností

Obytných místností ?šest
Kuchyně ?samostatná místnost
Koupelny ?tři
Záchody ?čtyři

Dispozice stavby

Garážne
Kryté stánípro více než dva auta
Půdní prostorne
Sklepní prostorne